Wentylacja - Białystok

Zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem i utrzymaniem w ruchu instalacji wentylacji mechanicznej. Specjalizujemy się zarówno w wentylacjach przemysłowych jak i również mieszkaniowych. Oferujemy również usługi w zakresie pomiarów i badania skuteczności działania instalacji wentylacyjnych. Serwisujemy centrale wentylacyjne oraz rekuperatory wielu znanych marek. Zajmujemy się także agregatami wody lodowej.

Czym jest wentylacja mechaniczna?

Aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza w domu, biurze, sklepie czy innym budynku, najlepiej zadbać o instalację wentylacji mechanicznej, inaczej nazywanej rekuperacją. W praktyce jej działanie polega na wymianie zużytego powietrza. Z pomieszczenia usuwane jest to wykorzystane i zanieczyszczone, a zamiast niego – wpuszczane świeże. Często wentylowanie idzie w parze z filtracją, aby nawiewane z zewnątrz powietrze było jak najwyższej jakości.

Rekuperacja mechaniczna pozwala:

  • zadbać o wysoką jakość powietrza w pomieszczeniu (np. domu, biurze, magazynie),
  • oszczędzić straty ciepła, a więc i realne pieniądze na ogrzewaniu,
  • rozpocząć montaż bez wielu dodatkowych sprzętów i mechanizmów takich jak kominy czy przewody.

Jest to jedno z wygodniejszych i najkorzystniejszych finansowo rozwiązań zapewniających regulację powietrza w pomieszczeniu.

Instalacja wentylacji mechanicznej w Białymstoku i okolicach

Jedną ze specjalizacji firmy Biaterm PHU jest instalacja wentylacji mechanicznej – w domach i budynkach przemysłowych w Białymstoku i okolicach. Oprócz tego pomagamy w wyborze odpowiednich mechanizmów dla danej powierzchni, kontrolujemy skuteczność działania instalacji czy wykonujemy wszelkie niezbędne pomiary.

Gdzie warto zainstalować wentylację? Najczęściej wykorzystywana jest w:

  • sklepach i supermarketach,
  • restauracjach,
  • magazynach i zakładach przemysłowych,
  • biurach,
  • stacjach paliw,
  • domach jednorodzinnych.

Zastosowanie rekuperacji jest w wielu przypadkach niezbędne, by jakość powietrza była w danym pomieszczeniu na wysokim poziomie i by zmniejszyć poziom zanieczyszczeń.

Wentylacje w Białymstoku – gdzie zamówić?

Mamy 30 lat doświadczenia w realizacji różnego typu projektów, łącznie z instalacją klimatyzacji, rekuperacji i pomp ciepła. Jedną z naszych specjalności jest wentylacja mechaniczna. W biurze w Białymstoku ustalamy wszelkie szczegóły, dzięki którym rozwiązanie jest zawsze dopasowane do potrzeb. Stosujemy wyłącznie nowoczesne metody i wysokiej jakości mechanizmy i sprzęty, a nasi specjaliści od lat zajmują się projektowaniem, montażem i serwisem.

Instalacja wentylacji Białystok