Pompy ciepła - Białystok

Biaterm PHU oferuje usługi związane z dostawą, instalacją oraz serwisem pomp ciepła. Nasi pracowni posiadają bogate doświadczenie związane z pracą przy tego typu urządzeniach.

Jesteśmy Autoryzowanym Parterem Serwisowym (APS) firm LG oraz Rotenso. Ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła to ekologiczne, wygodne i korzystne finansowo rozwiązanie, które jest w Polsce coraz popularniejsze. Urządzenie świetnie sprawdza się w przypadku różnej wielkości domów i budynków gospodarczych. Nasza firma dostarcza i montuje wysokiej jakości nowoczesne mechanizmy grzewcze w Białymstoku i okolicach.

Oferowane przez naszą firmę pompy ciepła zapewnią komfortową temperaturę wewnątrz budynku bez względu na zewnętrzne warunki pogodowe. Wraz ze sprzedażą urządzeń grzewczych zajmujemy się także ich montażem i ewentualnym serwisowaniem. Choć sprzęty te są – po kalibracji odpowiednich parametrów – całkowicie bezobsługowe i długowieczne (nawet do 25 lat działania), to dokonujemy również przeglądów i napraw wadliwych egzemplarzy.

Sprzedawane przez nas instalacje pochodzą od renomowanych producentów i charakteryzują się kompaktową budową i stylowym wyglądem. Dzięki zmieszczeniu wszystkich elementów w jednej osłonie oszczędza się miejsce, a samą pompę bez problemu dopasuje się pod typowy wystrój łazienki czy kuchni. Inteligentny system sterowania (także przez Internet) pozwoli dokładnie zarządzać parametrami grzania – temperaturą wody, powietrza, zużyciem energii – oraz umożliwi automatyzację działania tak, aby koszty eksploatacji były jak najniższe.

Na czym polega działanie pompy ciepła?

Działanie pompy ciepła często porównuje się do funkcjonowania lodówki. Chłodziarka usuwa jednak wysoką temperaturę ze swojego wnętrza na zewnątrz, a w przypadku urządzenia grzewczego ciepło wtłaczane jest do środka pomieszczenia. Chociaż pierwsze mechanizmy powstały już na początku XIX wieku, technika – w nowoczesnej wersji – jest stosowana z powodzeniem do dziś. 

Technologia samej pracy może odrobinę różnić się w zależności od tego, skąd pobierana jest energia elektryczna. Może ona pochodzić zarówno z elektrowni, jak i ekologicznych źródeł odnawialnych.

W ofercie firmy Biaterm PHU dostępne są innowacyjne urządzenia, którymi często można nawet sterować przez internet. Pomagamy dobrać idealne rozwiązanie dla domu lub innego budynku (np. biura, pomieszczenia gospodarczego, magazynu) w Białymstoku i w okolicznych miejscowościach.

pompy ciepła Białystok